Борусия Дортмунд рисува в Шалке и изглежда признава титлата на Бундеслигата

Скъпоценен камък от Шинджа Кагава и необикновена цел от Матиас Гинтер поставиха Дортмунд напред два пъти, но домакините удариха обратно през Leroy Sane и наказание Klaas-Jan Huntelaar.Футбол предава слуховете: Арсенал да напълни £ 24m на Granit Xhaka? Прочети повече

Само пет мача, за да играят Байерн, заемат четвърта поредна титла след победата си от 3-1 в Щутгарт в събота. Въпреки това шансовете им да се класират за Шампионската лига бе победен, когато Байер Леверкузен спечели с 2: 0 в Кьолн, за да се изкачи с три точки напред в четвъртото място, което заема място в плейофите. Това е много реалистичен сценарий, който Байерн ще стане шампиони.Не знам дали голямото завръщане наистина продължава “, каза Тюшел пред Sky Sport Deutschland. “Разбира се, играхме 48-ия си мач на сезона и ние сме близо до нашата физическа граница.” Tuchel направи осем промени в състава, който привлече 1-1 с Ливърпул в Лига Европа като се обърна с втория си крак в четвъртък в Айнфилд.

Имаше малко вълнение в първото полувреме, но играта се превърна в живот след почивката.Дортмунд удари пръв в 49-ата минута, когато Мориц Лейтнер подкопча топката в пътя на Кагава и японският халф отстрани топката над Ралф Фаерман от края на района. Сан изравни две минути по-късно, стреляйки у дома след като Рим Буерки отскочи топката в своя път, но играта веднага бързо се обърна. Футболистът на Хенрик Макританин удари защитник на Шалке и навлезе в зоната, защитата на домакините бе погрешна и Гинтер, между двама защитници, остана безспорен, за да се отправи към топката. Хунтелаар отново се изравни, когато холандецът спечели и превърна дузпа в 65-ата минута, след като беше нападнат от Сократис Папастатопулос.И двата отбора след това имаха шансове да спечелят мача в неистов финал. “Бяхме два пъти начело и отдадохме голите твърде малко. Тогава имахме три шанса да спечелим играта. Но нямам никакви оплаквания “, каза Тюшел. Джулиан Бранд и Хавиер Хернандес вкараха в пет минутна игра точно преди полувремето за Леверкузен в Кьолн и имаше бурен край като Леонардо Bittencourt за дома и Wendell за посетителите бяха изпратени и в престой.